Ana içeriğe atla

İkiz Annesinin Alışveriş Dünyası No. 1

Fark ettim de çok ama çok uzun zamandır yaptığım alışverişlerimi sizlerle paylaşmıyorum. Tamam ikiz çocuk sahibi, dolayısıyla da çok meşgul bir anne olabilirim kabul ediyorum. Yazıp çizdiklerimden bir sosyal hayatım olabileceği öngörülmüyor, buna da kabul. Hatta 365 gün dört duvar arasında çocuk besleyen, giydiren, oynatan bir kreş sahibini bile andırıyor olabilrim, hadi buna da kabul. Ancak Allaha şükür ben de para kazanıyor ve harcıyorum :)

Cumartesi günü hava çok güzeldi. Sabahtan dişçi randevum vardı ve moralim çok bozuktu. Neyse ki sağsağlim ilk seansı tamamladık ve öğle vakti eve geldim. Baktım ikizlerin hiç ama hiç uyumaya niyetleri yok. Ben de babalarını da alarak hep birlikte bir Beşiktaş turu düzenledim. Biraz deniz havası hiç de fena olmadı doğrusu. Önce güzel bir öğlen yemeği yedik, ardından pasajları gezdik, Kabalcı Kitapevi'ne uğradık, minik minik alışverişler yaptık falan. Ardından ikizler Cevahir AVM diye tutturunca Beşiktaş'tan Şişli'ye geçtik. Cevahir'e varınca anladım ki tek amaçları Toyzzshop'a gitmekmiş. Oradan da bir itfaiyeci seti aldık. Sonra baktık Cevahir'in önünde yarışmalar, aktiviteler falan var. Müzik eşliğinde biraz orada oyalandık ve çocuklara dağıtılan balonlardan da nasiplendik. En sonunda yorgun ve bitkin bir halde taksiye atlayarak eve döndük :)

Aslında fotoğrafta görünenlerin hepsini Beşiktaş'tan almadım. Çanta Beşiktaş pasajından, the Great Gatsby DVD'si yine pasajdan, Alix Avien 232 Oje ve Alix Avien Shineplus 7 numara ruj Watsons'dan. İtfaiyeci setini daha Cevahir'in önündeyken açıp dağıttığımız için onu fotoğraflayamadım. George Orwell'in Hayvan Çiftliği kitabı ise mahalle kırtasiyemizden. Aslında daha evvel okumam gereken bir kitaptı ama nedense bir türlü kısmet olmadı. Neyse geç olsun güç olmasın :)

İkizlerimle çıktığım alışverişlerde hızlı düşünmeyi, çabuk hareket etmeyi ve doğru tercihler yapmayı öğrendim. İkizlerimden önce kitap, aksesuar, kıyafet, kozmetik tarzı alışverişlerim saatler sürerken, şimdi hepsini maksimum yirmi dakikada toparlar çıkarım, aksi halde her raftan bir şey düşüren, oyuncakçıdan çıkmak istemeyen, askılardaki kıyafetleri oraya buraya saçan, far paletlerini denemek isteyen, kitapçılardaki kitapların yerlerini değiştiren ikiz komandolarla başa çıkmak zorunda kalıyorum :)

Yorumlar

 1. Çantanızının aynısının siyahı bende var.Güle güle kullanın, çok kullanışlı bir çanta :)Yalnız biraz ağır...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben gittiğimde sadece bordo ve krem rengi kalmıştı, ben de kışın kullanmak maksatlı koyu olanı seçtim :) Henüz kullanmak kısmet olmadı ama.
   Çok teşekkürler.
   Sevgiler :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İkizlerle Fosil Kurabiye Yapımı :)

Bu ay Meraklı Minik dergisini okurken sayfaların birinde ikizlerim güzel bir kurabiye tarifi gördüler...mutfakta benden daha başarılı olmalarının verdiği cesaretle "hadi anne kurabiye yapalım" diyerek beni de mutfağa doğru iteklediler. Tarife baktım, gayet zahmetsiz olduğunu görünce "hadi yapalım" dedim ben de ve bu sabah sıvadık kolları...

Eldivenler, kalıplar, oklavalar havada uçuştu...Yok "pekmezi ben dökecem, hayır unu ben boşaltıcam, hayır anne hamuru ben açıcam" derken kurabiye hamurumuzu yoğurduk. Bir miktar buzdolabında bekletmek gerekiyordu. Dolaba koyduğum hamuru çıkarmaya gittiğimde yanı sıra oyuncak dinazor ve boş kapların da hamura eşlik ettiğini gördüm.

Güç bela hamuru açtım, bardakla minik daireler yaptık ve son olarak da tahta kaşığın ucuyla dinazor ayağına benzeyen ayak izleri koyduk kurabiyelerin üzerlerine. Artan hamurla da yarım saat kadar oyun hamuru kalıpları kullanarak vakit geçirdiler.Ve sonuç mükemmel oldu. Kurabiyeler hem besle…

Vişneli Cheesecake (Ya da Şekersiz Vişne Marmelatlı İllüzyon)

Bu sabah ig'de yayınladığım ve tamamen uydurmasyon olan vişneli cheesecake tarifini gerek yorum, gerekse özelden soran çok oldu. Anında tarif veremiyorum çünkü glutensiz tariflerimi çoğunlukla göz kararı malzemelerle uydurarak yapıyorum. Glutensiz, tahılsız, laktozsuz ve şekersiz diyet benim de yeni yeni mutfağıma adapte etmeye çalıştığım bir uygulama ve bu aşamada deneme-yanılma yönteminden çokça faydalanıyorum.

Vişneli Cheesecake adı altında yaptığım bu tarif ise üç aşamadan oluşuyor. 1. aşama taban, 2. aşama şekersiz vişne marmeladı ve son olarak da bu ikisi arasına süreceğiniz %100 keçi krem peyniri (laktozla aranız iyiyse herhangi bir krem peynir ya da daha da güzeli evde yapacağınız hafif bir pasta kreması da işinizi görür).

Taban, aslında bir çeşit kek; az miktarda hamuru geniş bir kaba yayarak pişirirseniz taban inceliğini kolaylıkla elde edebilirsiniz. İşin içine mısır unu ve hindistancevizi unu da girince, normal kekten ziyade taban olarak kullanılmaya elverişli oluyor.

Evi Sadeleştirme İşine Devam Etsek De ...

Yaz sonlarına doğru çok oyuncağımız olduğundan, evin çok dağıldığından ve bu durumun çocukları olumsuz etkileyebileceğinden yakınmış ve bu konu üzerine bir de YAZI yazmıştım. Bu konular üzerine düşünmeye başlamamda bu dönemde okumuş olduğum Daha Sade Bir Hayat kitabının da etkisi olmuştu tabii. Hem kalabalıktan bıkmışlığım hem de kitapta okuyup değerlendirdiğim noktaları baz alarak bir takım kararlar almıştım. Örneğin, daha az oyuncak alınacak, aynı oyuncaktan iki tane alınmayacak, bir set oyuncak toplanmadan diğer oyuncaklar dökülmeyecek, çocuklar oyuncakları toplamama yardım edecek, evde kullanılmayan eşyalar gözden ırak yerlere kaldırılacak, çocukların yaşına uygun olmayan oyuncaklar dağıtılacak ve saire....
Aradan aylar geçmiş ve ben geçen akşam aşağıdaki fotoğrafı çekmişim!

Aldığım kararların hiçbirini uygulamadım değil elbet. Her ne kadar belli olmasa da oyuncakların büyük bir kısmını ayırıp sakladım. Bir diğer kısmını ihityacı olanlara dağıttım. (Her ne kadar iki parça kaldırd…