Ana içeriğe atla

İkiz Annesinin Alışveriş Dünyası No. 2

İşte bir alışveriş hikayesi daha. Havaların birden bire soğumasıyla şaşırıp kalan ben bu haftasonu dışarı çıkıp çıkmamakta kararsız kaldım. İkizlerden birinin bota ihtiyacı vardı, bu nedenle gitsem iyi olur diyerek iyice sarılıp sarmalandım ve attım kendimi yollara. İyi ki de çıkmışım çok uygun fiyata gayet güzel botlar buldum ve aldım. Yanı sıra ikizlerin odası için büyük kabartmalı çıkartmalardan aldım ve yatak başlarının arkasında bulunan duvarı süsledim. Odalarında tablodan ziyade çıkartmaları tercih ediyorum şimdilik. Nedense tabloları düşürüp bir kazaya neden olurlar diye belki de yersiz bir endişem var bu konuda!

                       

Sonrasında biraz da kendim için ufak çaplı bir alışveriş yaptım. Önce Gratis'e uğradım ve City Color marka dörtlü far ile Essence marka 40 nolu metalik kahve tonlarında bir ruj aldım. Farı henüz deneme fırsatım olmadı ama renklerini sevdim. Ruju denedim. Hafif bir parlaklıkla birlikte belli belirsiz bir kahvelik veriyor dudaklara. Yani benim gibi sade makyajı sevenler için tavsiye edebilirim. City Color farın indirimli fiyatı 4.50 TL, Essense ruju ise 6.75 TL'ye aldım.


İkizler takılarımla oynayıp vakit geçirmeye bayılıyor ama bu işlemin sonunda takıların bir kısmı kopuyor, bir kısmı kayboluyor ve bir kısmı da (örn. kolyelerim) düğüm oluyor. Özellikle kolyelerimi sakladığım kutu çok ilgilerini çekiyordu. Çekmeceden alıp, bir bir inceleyip sonra yumak haline getirip çekmeceye geri atmak artık onlar için bir hobi olmuştu :) Ben de kolyelerimi kurtarmak adına Koçtaş'tan fotoğrafta görülen mantar panoyu aldım. Tuvalet masasının yanına yerleştirdim ve renkli çivilerle kolyelerimi kanaviçe işler gibi dizdim. Böylece hem ikizlerin elinden kurtuldular (en azından şimdilik), hem gözümün önünde olacakları için daha çok kullanacağımı düşünüyorum, hem de tablo görünümlü pano bence odama ayrı bir hava kattı :)


Bu da uzaktan görüntüsü. Fena durmuyor değil mi? Aynaya yansıyan çamaşırlık ve şarjlı süpürgeyi görmezden gelin lütfen. Eee ne yapalım?! İyi bir anne hem hamarat hem de bakımlı olmalı, değil mi ama? :)Yorumlar

 1. İkiz çocuklara bakmak nedir az çok biliyorum. Çok yakın bir arkadaşımın ikiz çocukları var ve kendisi artık hayattan bezmiş durumda. Siz ( maşallah ) bunca uğraşının içinde gayet düzenli ve özenli görüntü vermişsiniz :) harikasınız, çocuklar büyüyünce hepsi geçiyor.
  Takipteyim, bende beklerim bloğuma, sevgiler
  http://kadinlaraaozel.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok zor ikiz sahibi olmak, hele de tek başınızaysanız! Ama ev ne kadar temiz ve düzenli olursa onların yaratıcı oyunlarına daha çok fırsat sunacağımı biliyorum. Ayrıca ben kendime ne kadar özen gösterir, kendimi ne kadar mutlu edersem onları o derece mutlu edeceğimin farkındayım. Özde her ey onlar için :))
   Teşekkürler.
   Sevgiler...

   Sil
 2. O minik far paleti çok tatlıymış kii :):)
  Güle güle kulanın bana da beklerim ;
  http://senistiyorruj.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ben de bayıldım renklerine.
   Teşekkürler.
   Sevgiler....

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İkizlerle Fosil Kurabiye Yapımı :)

Bu ay Meraklı Minik dergisini okurken sayfaların birinde ikizlerim güzel bir kurabiye tarifi gördüler...mutfakta benden daha başarılı olmalarının verdiği cesaretle "hadi anne kurabiye yapalım" diyerek beni de mutfağa doğru iteklediler. Tarife baktım, gayet zahmetsiz olduğunu görünce "hadi yapalım" dedim ben de ve bu sabah sıvadık kolları...

Eldivenler, kalıplar, oklavalar havada uçuştu...Yok "pekmezi ben dökecem, hayır unu ben boşaltıcam, hayır anne hamuru ben açıcam" derken kurabiye hamurumuzu yoğurduk. Bir miktar buzdolabında bekletmek gerekiyordu. Dolaba koyduğum hamuru çıkarmaya gittiğimde yanı sıra oyuncak dinazor ve boş kapların da hamura eşlik ettiğini gördüm.

Güç bela hamuru açtım, bardakla minik daireler yaptık ve son olarak da tahta kaşığın ucuyla dinazor ayağına benzeyen ayak izleri koyduk kurabiyelerin üzerlerine. Artan hamurla da yarım saat kadar oyun hamuru kalıpları kullanarak vakit geçirdiler.Ve sonuç mükemmel oldu. Kurabiyeler hem besle…

Vişneli Cheesecake (Ya da Şekersiz Vişne Marmelatlı İllüzyon)

Bu sabah ig'de yayınladığım ve tamamen uydurmasyon olan vişneli cheesecake tarifini gerek yorum, gerekse özelden soran çok oldu. Anında tarif veremiyorum çünkü glutensiz tariflerimi çoğunlukla göz kararı malzemelerle uydurarak yapıyorum. Glutensiz, tahılsız, laktozsuz ve şekersiz diyet benim de yeni yeni mutfağıma adapte etmeye çalıştığım bir uygulama ve bu aşamada deneme-yanılma yönteminden çokça faydalanıyorum.

Vişneli Cheesecake adı altında yaptığım bu tarif ise üç aşamadan oluşuyor. 1. aşama taban, 2. aşama şekersiz vişne marmeladı ve son olarak da bu ikisi arasına süreceğiniz %100 keçi krem peyniri (laktozla aranız iyiyse herhangi bir krem peynir ya da daha da güzeli evde yapacağınız hafif bir pasta kreması da işinizi görür).

Taban, aslında bir çeşit kek; az miktarda hamuru geniş bir kaba yayarak pişirirseniz taban inceliğini kolaylıkla elde edebilirsiniz. İşin içine mısır unu ve hindistancevizi unu da girince, normal kekten ziyade taban olarak kullanılmaya elverişli oluyor.

Evi Sadeleştirme İşine Devam Etsek De ...

Yaz sonlarına doğru çok oyuncağımız olduğundan, evin çok dağıldığından ve bu durumun çocukları olumsuz etkileyebileceğinden yakınmış ve bu konu üzerine bir de YAZI yazmıştım. Bu konular üzerine düşünmeye başlamamda bu dönemde okumuş olduğum Daha Sade Bir Hayat kitabının da etkisi olmuştu tabii. Hem kalabalıktan bıkmışlığım hem de kitapta okuyup değerlendirdiğim noktaları baz alarak bir takım kararlar almıştım. Örneğin, daha az oyuncak alınacak, aynı oyuncaktan iki tane alınmayacak, bir set oyuncak toplanmadan diğer oyuncaklar dökülmeyecek, çocuklar oyuncakları toplamama yardım edecek, evde kullanılmayan eşyalar gözden ırak yerlere kaldırılacak, çocukların yaşına uygun olmayan oyuncaklar dağıtılacak ve saire....
Aradan aylar geçmiş ve ben geçen akşam aşağıdaki fotoğrafı çekmişim!

Aldığım kararların hiçbirini uygulamadım değil elbet. Her ne kadar belli olmasa da oyuncakların büyük bir kısmını ayırıp sakladım. Bir diğer kısmını ihityacı olanlara dağıttım. (Her ne kadar iki parça kaldırd…