Ana içeriğe atla

Liebster Blog Ödülü


Sevgili Azimli Fare beni mimlemiş...Liebster Blog ödülü başlığı altında sirküle edilen bu mim 11 sorudan oluşuyor. Her blogger kendi sorularını cevapladıktan sonra 11 soru daha hazırlayarak topu diğer blogger'lara devrediyor. Benim cevaplarım aşağıda. Yeni soru hazırlamadım. İsteyen herkes aynı soruları cevaplayarak halaya dahil olabilir :)

1. Bu zamana kadar sizi en utandıran olay neydi?
- İki sene evvel bir eczaneye gidip, bir sürü ilaç alıp, sonrasında para ödemeden elimi koluma sallayarak kapıdan çıkma teşebbüsüm. Kapıda eczacı tarafından durdurulduğumda çok utanmıştım. Nereden bilsin adam benim ikiz anası olup beyin hücrelerimin öldüğünü :)))

2. En çok tercih ettiğiniz sosyal medya platformu nedir ve neden?
- İkizlerin günlük bakımından dolayı sosyal medyaları çok sık kullanamasam da arkadaşlarımla haberleşmek için en çok Facebook'u ziyaret ediyorum sanırım.

3. Bir idolünüz var mı? Varsa kim? Yoksa neden yok?
Bir idolüm yok ancak küçüklüğümden beri yazar olma şevkini içimde taşıdığımdan fazlasıyla beğendiğim yazarla var. Mesela Paul Auster, Elif Şafak, Orhan Pamuk...

4. Sizin için "mükemmel" bir gün nasıl olur?
Bu sorunun ikizlerden önce ve ikizlerden sonra şeklinde cevaplanması gerekir ancak ben vakitsizlikten ikizlerden sonra kısmına el atayım. Mükemmel bir gün ikizlerin uzun uzun uyuduğu, hiç itiraz etmeden yemeklerini yediği, çok az TV izleyip kardeş kardeş oynadıkları ve böylece benim de az biraz huzur bulduğum bir gün olabilir... çok mu şey istiyorum? :D

5. Bir lakabınız var mı? Varsa nedir?
Orta okuldayken iskelet kadar zayıf ve uzun kıvırcık saçlı olduğum için Barbie bebek derlerdi...Şimdilerde ise tek lakabım "Anne" :))

6. Büyüdüğünüzde hangi mesleği yapmak istiyordunuz ve şimdi ne yapıyorsunuz?
Hep yazar olmak istedim ama bunu hayatımı geçindirmek olarak değil de hobi olarak görürdüm. Para kazanmak içinse öğretmen olmak istedim. Ama Boğaziçi'nden mezun olduğumda öğretmenlik yapmak istemediğimi anladım. 

7. En çok seyahat etmek istediğiniz 3 ülke hangisi? Nedenlerini de yazabilirsiniz.
Üçüne de cevabım Hindistan - Her zaman Hintli olmayı ve onların yer yer fakir ama çoşkulu kültürlerinde yaşamayı istemişimdir.

8. Yeniden dünyaya gelsen değiştirmek istediğin bir şey olur muydu?
Olurdu. Kesinlikle aileme yakın bir şehirde yaşamak isterdim.

9. Piyangodan 1 milyon lira çıksa, bu parayı neye harcardınız?
Ooooooohhoooooo bu saymakla bitmez :) İkizlerle para harcamak işten bile değil. Ama ihtiyacı olanları da unutmazdım !

10. Sizin için kült olduğunu düşündüğünüz 3 film hangisidir?
- Awara, Devdas ve Geleceğe Dönüş Serisi :D

11. En son okuduğunuz kitap hangisi?
- Nermin Bezmen'in Sır kitabının son 100 sayfasındayım.

Yorumlar

 1. Aaa ben de mimlemistim seni bir kac gun once Liebster ile ilgili :)

  YanıtlaSil
 2. İnan hiç fark etmedim. Azimli fare de mesaj atmasa onu da fark etmezdim herhalde. İkizlerim aklımı başımdan aldı bu günlerde :))
  Neyse bir taşla iki kuş vurmuş olduk :)

  YanıtlaSil
 3. http://buyuluayrac.blogspot.com/2013/02/ikinci-mimim.html#more mimlendiniz! :)) Mimin altına mim biraz garip oldu ama. =))

  YanıtlaSil
 4. Beni de aday gösterdiğin için çok teşekkürler.
  İkizlerden fırsat bulursam bir 11 soru daha cevaplamaya çalışırım :))

  YanıtlaSil
 5. Daha ilk sorudan başlayarak keyifle okudum. Beni kırmayıp soruları cevaplandırdığınız için teşekkür ederim. İkizlere kocaman öpücükler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, benim için de zevkti...
   Çok teşekkürler.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İkizlerle Fosil Kurabiye Yapımı :)

Bu ay Meraklı Minik dergisini okurken sayfaların birinde ikizlerim güzel bir kurabiye tarifi gördüler...mutfakta benden daha başarılı olmalarının verdiği cesaretle "hadi anne kurabiye yapalım" diyerek beni de mutfağa doğru iteklediler. Tarife baktım, gayet zahmetsiz olduğunu görünce "hadi yapalım" dedim ben de ve bu sabah sıvadık kolları...

Eldivenler, kalıplar, oklavalar havada uçuştu...Yok "pekmezi ben dökecem, hayır unu ben boşaltıcam, hayır anne hamuru ben açıcam" derken kurabiye hamurumuzu yoğurduk. Bir miktar buzdolabında bekletmek gerekiyordu. Dolaba koyduğum hamuru çıkarmaya gittiğimde yanı sıra oyuncak dinazor ve boş kapların da hamura eşlik ettiğini gördüm.

Güç bela hamuru açtım, bardakla minik daireler yaptık ve son olarak da tahta kaşığın ucuyla dinazor ayağına benzeyen ayak izleri koyduk kurabiyelerin üzerlerine. Artan hamurla da yarım saat kadar oyun hamuru kalıpları kullanarak vakit geçirdiler.Ve sonuç mükemmel oldu. Kurabiyeler hem besle…

Vişneli Cheesecake (Ya da Şekersiz Vişne Marmelatlı İllüzyon)

Bu sabah ig'de yayınladığım ve tamamen uydurmasyon olan vişneli cheesecake tarifini gerek yorum, gerekse özelden soran çok oldu. Anında tarif veremiyorum çünkü glutensiz tariflerimi çoğunlukla göz kararı malzemelerle uydurarak yapıyorum. Glutensiz, tahılsız, laktozsuz ve şekersiz diyet benim de yeni yeni mutfağıma adapte etmeye çalıştığım bir uygulama ve bu aşamada deneme-yanılma yönteminden çokça faydalanıyorum.

Vişneli Cheesecake adı altında yaptığım bu tarif ise üç aşamadan oluşuyor. 1. aşama taban, 2. aşama şekersiz vişne marmeladı ve son olarak da bu ikisi arasına süreceğiniz %100 keçi krem peyniri (laktozla aranız iyiyse herhangi bir krem peynir ya da daha da güzeli evde yapacağınız hafif bir pasta kreması da işinizi görür).

Taban, aslında bir çeşit kek; az miktarda hamuru geniş bir kaba yayarak pişirirseniz taban inceliğini kolaylıkla elde edebilirsiniz. İşin içine mısır unu ve hindistancevizi unu da girince, normal kekten ziyade taban olarak kullanılmaya elverişli oluyor.

Evi Sadeleştirme İşine Devam Etsek De ...

Yaz sonlarına doğru çok oyuncağımız olduğundan, evin çok dağıldığından ve bu durumun çocukları olumsuz etkileyebileceğinden yakınmış ve bu konu üzerine bir de YAZI yazmıştım. Bu konular üzerine düşünmeye başlamamda bu dönemde okumuş olduğum Daha Sade Bir Hayat kitabının da etkisi olmuştu tabii. Hem kalabalıktan bıkmışlığım hem de kitapta okuyup değerlendirdiğim noktaları baz alarak bir takım kararlar almıştım. Örneğin, daha az oyuncak alınacak, aynı oyuncaktan iki tane alınmayacak, bir set oyuncak toplanmadan diğer oyuncaklar dökülmeyecek, çocuklar oyuncakları toplamama yardım edecek, evde kullanılmayan eşyalar gözden ırak yerlere kaldırılacak, çocukların yaşına uygun olmayan oyuncaklar dağıtılacak ve saire....
Aradan aylar geçmiş ve ben geçen akşam aşağıdaki fotoğrafı çekmişim!

Aldığım kararların hiçbirini uygulamadım değil elbet. Her ne kadar belli olmasa da oyuncakların büyük bir kısmını ayırıp sakladım. Bir diğer kısmını ihityacı olanlara dağıttım. (Her ne kadar iki parça kaldırd…