22 Aralık 2011 Perşembe

Ev Telefonunun İkizlerden Çektiği

Tek çocuklar da ev telefonlarına karşı büyük bir hayranlık ve merak duyar mı yoksa bu durum ikizlere özgü bir vaka mı acaba??!

Benim sincaplarım doğmadan telsiz telefon kullanıyorduk. Çok rahattı. Elimizde odadan odaya gez dolaş konuş. Sonra bebeler doğup hareketlenmeye başlayınca ilk hedefleri bu telsiz telefon oldu. Sıra sıra yere atarak ya da duvarlara çarparak ilk telefonumuzu rahmetli ettik.

Hal böyle olunca yedek olarak tuttuğum eski usul kablolu ev telefonunu bağladık hatta. Valla bebelerim kablo mablo dinlemedi. Önce telefonun makinesini hattan söktüler, ardından ahizesini makineden ayırmayı başardılar. Bütün bunlar olurken ev numarasından bizi arayan eş dost meraklanıp cep telefonlarımızdan bize ulaşmaya çalıştı. Cep telefonlarımız da genelde sessiz modda olduğundan kısa süreli bir panik havası kol gezdi memlekette!


Ev telefonunu sökülebilecek en küçük parçasına kadar ayırmayı başaran ve bunu bir rutin haline getiren bebelerim nihayet bundan da bıktı ve bu sefer de hattın kendisine sardılar. Yukarıdaki fotoğrafta Deniz Bey hat kablosunu küçük kutusundan çıkarıp koparmaya çalışıyor. Bunu farkeden Ege Bey de koşar adım nöbeti devralmaya gidiyor. Biri sıkılınca yaptığı yaramazlığı diğerine devrediyor. Bize de gülsek mi ağlasak mı yoksa kabloların yerini değiştirip yeni bir ev telefonu alsak mı diye karar karar düşünmek kalıyor! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Vişneli Cheesecake (Ya da Şekersiz Vişne Marmelatlı İllüzyon)

Bu sabah ig'de yayınladığım ve tamamen uydurmasyon olan vişneli cheesecake tarifini gerek yorum, gerekse özelden soran çok oldu. Anı...