Ana içeriğe atla

Çiçek Puzzle - Hasta İkizlere Yatıştırıcı Oyuncak!


Haftasonu dışarı çıkarken ikizlerin siparişleri genellikle şu şekilde oluyor: "Bir spiderman, bir spiderman motoru, bir maxsteel kılıç, bir maxsteel robot, bir ninja turtle, bir de gofret". Ben bütün bunları almaya kalksam her biri cücük kadar olsa da fiyatları gayet uçuk olduğundan kredi kartımın limiti yetmez sanırım. Yanı sıra sıraladığım bu oyuncaklar ne yazık ki çocukların hayal dünyalarını pek tetiklemiyor. Var olan hayal güçlerini kullanarak, evet bir iki gün oynuyorlar ama sonrasında her biri oyuncak sepetinin dibini boyluyor. İnanmıyorsanız,  TIK TIK!

Her ne kadar toplaması ve koruması zor olsa da en güzel oyuncaklar yine sade ve çok parçalı olanlar. Örneğin: Legolar, bloklar, yap-bozlar, vs. İşte bu yüzden geçen hafta Toyzzshop'ta elimizde mevcut parçalı oyuncaklardan farklı bir tür görünce ikizlerin siparişlerini göz ardı ederek doğrudan rafa saldırdım. 250 parçalık Çiçek Puzzle. Fotoğrafta göründüğü gibi rengarenk ve çok şirinler. Koca bir kutu içerisinde tam 250 parça. Alırken çok heyecanlandım. İkizlerin bu oyuncağa bayılacağını düşündüm. Gelin görün ki işler tahmin ettiğim gibi yürümedi. Kutuyu gören ikizler "biz bunu istemedik, ışın kılıcı nerede" diye sordular! Ben yılmadım ve büyük bir şevkle puzzle'ları döktüm ortaya. Bir iki oynamaya yeltendiler ama hoşlanmadılar. Ben de olduğu gibi kutuya geri doldurup, oyuncağı gözlerinin önünden kaldırdım!

Ancak bir hafta sonrasında (dün) ikizlerden biri maalesef ateşlendi. Acildi, eczaneydi, ilaçtı, uykusuzluktu derken çok yorulduk. Ancak hasta da olsalar yorgun da olsalar çocuklar oyundan geri kalmak istemez. Sabah kahvaltı sonrası "anne canımız sıkılıyor, ne oynasak" diye peşime takıldılar. Tabii hasta ikiz eşini hareketli oyunlara sokup yormak istemiyorum. Oturduğu yerden ne oynatabilirim derken çiçek puzzle kutusu gözüme ilişti ve hemen döktüm ortaya. Maşallah saatlerce oynadılar. Önce birleştirip ortaya şekil çıkarmaya çalıştılar, sonra kutu üzerindeki nesneleri taklit etmeye çabaladılar, en son da oyuncak kamyon ve trenlerine doldurup kömür taşımacılığı oynadılar :)

Böylece her oyuncağın bir zamanı olduğunu ve önemli olanın doğru anı yakalamak olduğunu anladım :) Işın kılıcı almadığım için pişman olmadım yani :))

Bu arada almak isterseniz oyuncağın fiyatı 18.90 TL.

Yorumlar

 1. Geçmiş olsun..Gerçekten belli olmuyor dün oynamadıklarıyla bugün bayılarak oynayabiliyorlar

  YanıtlaSil
 2. Çocukların hepsi aynı...Puzzle çok güzel benim ufaklıga alıp kendim oynayabilirim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama?!
   Evet, kesinlikle tavsiye ederim :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İkizlerle Fosil Kurabiye Yapımı :)

Bu ay Meraklı Minik dergisini okurken sayfaların birinde ikizlerim güzel bir kurabiye tarifi gördüler...mutfakta benden daha başarılı olmalarının verdiği cesaretle "hadi anne kurabiye yapalım" diyerek beni de mutfağa doğru iteklediler. Tarife baktım, gayet zahmetsiz olduğunu görünce "hadi yapalım" dedim ben de ve bu sabah sıvadık kolları...

Eldivenler, kalıplar, oklavalar havada uçuştu...Yok "pekmezi ben dökecem, hayır unu ben boşaltıcam, hayır anne hamuru ben açıcam" derken kurabiye hamurumuzu yoğurduk. Bir miktar buzdolabında bekletmek gerekiyordu. Dolaba koyduğum hamuru çıkarmaya gittiğimde yanı sıra oyuncak dinazor ve boş kapların da hamura eşlik ettiğini gördüm.

Güç bela hamuru açtım, bardakla minik daireler yaptık ve son olarak da tahta kaşığın ucuyla dinazor ayağına benzeyen ayak izleri koyduk kurabiyelerin üzerlerine. Artan hamurla da yarım saat kadar oyun hamuru kalıpları kullanarak vakit geçirdiler.Ve sonuç mükemmel oldu. Kurabiyeler hem besle…

Vişneli Cheesecake (Ya da Şekersiz Vişne Marmelatlı İllüzyon)

Bu sabah ig'de yayınladığım ve tamamen uydurmasyon olan vişneli cheesecake tarifini gerek yorum, gerekse özelden soran çok oldu. Anında tarif veremiyorum çünkü glutensiz tariflerimi çoğunlukla göz kararı malzemelerle uydurarak yapıyorum. Glutensiz, tahılsız, laktozsuz ve şekersiz diyet benim de yeni yeni mutfağıma adapte etmeye çalıştığım bir uygulama ve bu aşamada deneme-yanılma yönteminden çokça faydalanıyorum.

Vişneli Cheesecake adı altında yaptığım bu tarif ise üç aşamadan oluşuyor. 1. aşama taban, 2. aşama şekersiz vişne marmeladı ve son olarak da bu ikisi arasına süreceğiniz %100 keçi krem peyniri (laktozla aranız iyiyse herhangi bir krem peynir ya da daha da güzeli evde yapacağınız hafif bir pasta kreması da işinizi görür).

Taban, aslında bir çeşit kek; az miktarda hamuru geniş bir kaba yayarak pişirirseniz taban inceliğini kolaylıkla elde edebilirsiniz. İşin içine mısır unu ve hindistancevizi unu da girince, normal kekten ziyade taban olarak kullanılmaya elverişli oluyor.

Evi Sadeleştirme İşine Devam Etsek De ...

Yaz sonlarına doğru çok oyuncağımız olduğundan, evin çok dağıldığından ve bu durumun çocukları olumsuz etkileyebileceğinden yakınmış ve bu konu üzerine bir de YAZI yazmıştım. Bu konular üzerine düşünmeye başlamamda bu dönemde okumuş olduğum Daha Sade Bir Hayat kitabının da etkisi olmuştu tabii. Hem kalabalıktan bıkmışlığım hem de kitapta okuyup değerlendirdiğim noktaları baz alarak bir takım kararlar almıştım. Örneğin, daha az oyuncak alınacak, aynı oyuncaktan iki tane alınmayacak, bir set oyuncak toplanmadan diğer oyuncaklar dökülmeyecek, çocuklar oyuncakları toplamama yardım edecek, evde kullanılmayan eşyalar gözden ırak yerlere kaldırılacak, çocukların yaşına uygun olmayan oyuncaklar dağıtılacak ve saire....
Aradan aylar geçmiş ve ben geçen akşam aşağıdaki fotoğrafı çekmişim!

Aldığım kararların hiçbirini uygulamadım değil elbet. Her ne kadar belli olmasa da oyuncakların büyük bir kısmını ayırıp sakladım. Bir diğer kısmını ihityacı olanlara dağıttım. (Her ne kadar iki parça kaldırd…