13 Nisan 2013 Cumartesi

Okuyorum No. 6


Mart ayının sonu ve Nisan ayının ilk haftası itibariyle üç kitap bitirdim. Bu aralar biraz gözlerimdeki ağrı biraz da izlemek istediğim filmlerin birikmesi nedeniyle okuma uğraşım bir miktar sekteye uğradı...bilinçli olarak biraz daha az okuyorum yani...ama şu da bir gerçek ki bu yoğun günlerimde kitaplar kesinlikle birer kurtarıcı...zihnimi onlar sayesinde dinlendirebiliyor ve yine kitaplar sayesinde enerji topluyorum...

Geçen haftalarda bitirdiğim kitaplara gelince:  Öncelikle kalın bir kitap gibi görünen ancak kolay okunan bir kitap olarak değerlendirdiğim Markus Zusak'ın Kitap Hırsızı'nı bitirdim. Gerçekten sürükleyici bir kitap. Bilinen bir takım tarihi acı gerçeklerle bir çocuk gözünden ve Ölüm'ün anlatımıyla yeniden karşılaşmak farklı bir deneyim. Okurken çok zevk aldım.

Sonra yine çocuk yetiştirme sanatıyla ilgili bir kitap olan Kim John Payne ve Lisa M. Ross tarafından hazırlanmış olan Daha Sade Bir Hayat kitabını okudum. Yazara yer yer katılmadığım anlar oldu ancak genel bir bakış açısıyla yaklaşacak olursam kitabın kesinlikle yararını gördüm. En azından evdeki oyuncak sepeti sayısını üçten ikiye düşürebildim. Sadeleştirmede ilk adım ! :)

Ve son olarak chit-lit bir kitap olarak değerlendirdiğim ve uzun zamandır bu kadın ne yazıyor da bu kadar çok satıyor diye merak ettiğim Debbie Macomber'ın Gül Limanı Oteli'ni okudum. Rahat okunuyor,  genel olarak bir şekilde kesişen insan hayatları, kaderleri ve bu insanların meydan okumaları ile şekillenen kitap nedense beni pek çekmedi. Sanırım yazarın çok fazla detaya yer vermesi beni biraz sıktı.

Herkese keyifli okumalar!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Vişneli Cheesecake (Ya da Şekersiz Vişne Marmelatlı İllüzyon)

Bu sabah ig'de yayınladığım ve tamamen uydurmasyon olan vişneli cheesecake tarifini gerek yorum, gerekse özelden soran çok oldu. Anı...