10 Nisan 2013 Çarşamba

Sevgili Günlük #9

Bugün blog'uma bir de baktım ki on günden fazla bir süredir tek bir satır bile yazmamışım. Aslında vaktim vardı. Çok yoğun bir hafta geçirmedik ancak havaların ısınmasıyla birlikte bilgisayardan ziyade parklara, çay bahçelerine ve alışveriş merkezlerine yakın bir hafta geçirdim.Evet, AVM sezonunu açtık ve geçen hafta sonu Metrocity'ye gittik. Güzel bir yemeğin ardından Migros katındaki oyun bölümüne geçtik. Oradaki oyuncakları yenilemişler. Hem daha fazla hem de daha eğlenceli seçenek sunmuşlar çocuklar için. Hatta bir ara ben bile kendimi masa hokeyi oyununa kaptırmışım. Buranın en iyi yanı diğer alışveriş merkezlerindeki karanlık, basık ve gürültülü oyun salonlarının aksine ferah, aydınlık ve nispeten sessiz ve sakin olması bence...Oyun salonunun ardından biraz oyuncakçı gezdik ve tek bir tane bile oyuncak almadan mağazadan çıkmayı başardık. Ardından İnkilap kitapevine gittik ve çok sevdiğimiz dil kartlarından bir deste daha aldık. Artık bildiğimiz İngilizce kelimelerin sayısı daha çok olacak (umarım !) :))

Geçen on gün içerisinde kendim için yaptıklarıma gelince: İki adet film izleme şansı buldum. İnkaar (Reddetme) ve Talaah (Arayış); her iki film de gayet zevkliydi. Sadece güzel vakit geçirmek isterseniz İnkaar filmini tavsiye ederim. Yok ben illa ki sosyal mesaj da almak isterim, biraz da duygulanayım, tüylerim diken diken olsun derseniz doğru tercih Talaash olacaktır.
Önümüzdeki hafta yoğun geçecek. Önce bebelerin aşıları var (artık bu son aşımız, hayırlısıyla bu da bitsin sonrasında ilkokula kadar rahatız). Sonra Almanya'dan amcam gelecek :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Vişneli Cheesecake (Ya da Şekersiz Vişne Marmelatlı İllüzyon)

Bu sabah ig'de yayınladığım ve tamamen uydurmasyon olan vişneli cheesecake tarifini gerek yorum, gerekse özelden soran çok oldu. Anı...