Ana içeriğe atla

Mutlu Yıllar ...


Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. İkiz sincaplarımla 3. yılımıza giriyoruz. Ne yazık ki 2012'nin bilançosunu çıkarabilecek kadar vaktim yok bilgisayar başında. Ama özetle bol okumalı bir yıl oldu (46 kitap), ikizlerim doğduğundan bu yana az da olsa film izlemeye tekrar başladım, ikizleri alıp rahatlıkla alışverişe gidebilmeyi başardık, çocuk kitapları konusunda çok şey öğrendim, başka ikiz anneleri ile tanışıp dertleşme fırsatı buldum, blog'umda daha çok vakit geçirme ve yeni blogger'larla tanışma şansım oldu, ilk kez bir yılbaşı kartı etkinliğine katıldım ve çok mutlu oldum...ve acısıyla tatlısıyla daha pek çok detay / an/ satırarası..

Umarım herkesin 2013 yılı sevgi, saygı, huzur, sağlık barış ve bol kazançlı geçer. Ben en çok sağlık istiyorum. Hem kendim hem de ikizlerim için. Sağlık yerinde olunca diğerlerinin bir şekilde elde edildiğine inananlardanım. Tabi sevgiyi zaten eksik etmemek lazım..."Seni seviyorum anne" cümlesini ikizlerimin ağzından duyunca sevgi sözcüğü benim dünyamda daha değerli oldu :)

Nice Mutlu Yıllara!

Boş Defter

Yorumlar

  1. 46 kitap çok iyi bence. Benim için çok kitap okuma açısından pek iyi geçmedi bu yıl.
    Yeni yılınızı kutluyorum inşallah ikizleriniz ve sevdiğiniz herkesle sağlıklı mutluluk dolu yıllar geçirirsiniz :)

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkürler. Sizin de yeni yılınız kutlu olsun :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İkizlerle Fosil Kurabiye Yapımı :)

Bu ay Meraklı Minik dergisini okurken sayfaların birinde ikizlerim güzel bir kurabiye tarifi gördüler...mutfakta benden daha başarılı olmalarının verdiği cesaretle "hadi anne kurabiye yapalım" diyerek beni de mutfağa doğru iteklediler. Tarife baktım, gayet zahmetsiz olduğunu görünce "hadi yapalım" dedim ben de ve bu sabah sıvadık kolları...

Eldivenler, kalıplar, oklavalar havada uçuştu...Yok "pekmezi ben dökecem, hayır unu ben boşaltıcam, hayır anne hamuru ben açıcam" derken kurabiye hamurumuzu yoğurduk. Bir miktar buzdolabında bekletmek gerekiyordu. Dolaba koyduğum hamuru çıkarmaya gittiğimde yanı sıra oyuncak dinazor ve boş kapların da hamura eşlik ettiğini gördüm.

Güç bela hamuru açtım, bardakla minik daireler yaptık ve son olarak da tahta kaşığın ucuyla dinazor ayağına benzeyen ayak izleri koyduk kurabiyelerin üzerlerine. Artan hamurla da yarım saat kadar oyun hamuru kalıpları kullanarak vakit geçirdiler.Ve sonuç mükemmel oldu. Kurabiyeler hem besle…

Vişneli Cheesecake (Ya da Şekersiz Vişne Marmelatlı İllüzyon)

Bu sabah ig'de yayınladığım ve tamamen uydurmasyon olan vişneli cheesecake tarifini gerek yorum, gerekse özelden soran çok oldu. Anında tarif veremiyorum çünkü glutensiz tariflerimi çoğunlukla göz kararı malzemelerle uydurarak yapıyorum. Glutensiz, tahılsız, laktozsuz ve şekersiz diyet benim de yeni yeni mutfağıma adapte etmeye çalıştığım bir uygulama ve bu aşamada deneme-yanılma yönteminden çokça faydalanıyorum.

Vişneli Cheesecake adı altında yaptığım bu tarif ise üç aşamadan oluşuyor. 1. aşama taban, 2. aşama şekersiz vişne marmeladı ve son olarak da bu ikisi arasına süreceğiniz %100 keçi krem peyniri (laktozla aranız iyiyse herhangi bir krem peynir ya da daha da güzeli evde yapacağınız hafif bir pasta kreması da işinizi görür).

Taban, aslında bir çeşit kek; az miktarda hamuru geniş bir kaba yayarak pişirirseniz taban inceliğini kolaylıkla elde edebilirsiniz. İşin içine mısır unu ve hindistancevizi unu da girince, normal kekten ziyade taban olarak kullanılmaya elverişli oluyor.

Evi Sadeleştirme İşine Devam Etsek De ...

Yaz sonlarına doğru çok oyuncağımız olduğundan, evin çok dağıldığından ve bu durumun çocukları olumsuz etkileyebileceğinden yakınmış ve bu konu üzerine bir de YAZI yazmıştım. Bu konular üzerine düşünmeye başlamamda bu dönemde okumuş olduğum Daha Sade Bir Hayat kitabının da etkisi olmuştu tabii. Hem kalabalıktan bıkmışlığım hem de kitapta okuyup değerlendirdiğim noktaları baz alarak bir takım kararlar almıştım. Örneğin, daha az oyuncak alınacak, aynı oyuncaktan iki tane alınmayacak, bir set oyuncak toplanmadan diğer oyuncaklar dökülmeyecek, çocuklar oyuncakları toplamama yardım edecek, evde kullanılmayan eşyalar gözden ırak yerlere kaldırılacak, çocukların yaşına uygun olmayan oyuncaklar dağıtılacak ve saire....
Aradan aylar geçmiş ve ben geçen akşam aşağıdaki fotoğrafı çekmişim!

Aldığım kararların hiçbirini uygulamadım değil elbet. Her ne kadar belli olmasa da oyuncakların büyük bir kısmını ayırıp sakladım. Bir diğer kısmını ihityacı olanlara dağıttım. (Her ne kadar iki parça kaldırd…